USŁUGI SERWISOWE

usługa przeznaczona dla Twojego urządzenia

Wszytko to co potrzebuje Twoje urządzenie aby odzyskać pełną sprawność

Serwisujemy urządzenia marek takich jak: GRUNDFOS, EBARA, PEDROLLO, WILO, LOWARA,  LFP, HYDRO VACUUM, SEPEEX, ALLWEILER, FLYGT, GRACO oraz silniki elektryczne firm SUMOTO, BESEL, CELMA, CANTONI, FRANKLIN, VANSAN i innych znanych światowych marek.

pomiary_elektryczne_repomper

POMIARY ELEKTRYCZNE SILNIKA

Pomiary statyczne - prowadzone są na odłączonym od zasilania silniku w celu weryfikacji stanu jego uzwojenia

Pomiary dynamiczne - prowadzone są  na pracującym silniku w celu kontroli zasilania/ poboru prądu oraz oceny pracy podczas analizy tych danych.

Każde z powyższych pomiarów dokonywane jest na wyspecjalizowanym urządzeniu.

Pomiary można rozszerzyć o pełną diagnostykę tzn. pomiar temperatury. hałasu, wibracji, wydajności etc.

Każda diagnostyka jest zakończona wyspecjalizowanych protokołem z danymi oraz dokumentacją foto, a cały protokół jest przechowywany w historii i możliwy do wglądu w każdym momencie co pozwala analizę zużycia urządzenia i planowania jego przeglądów.

pomiar_wydajności_repomper

POMIARY PRACY POMP

Pomiar wydajności - wykonywany jest za pomocą bezinwazyjnego urządzenia ultradźwiękami, Taki pomiar można rozszerzyć o pomiar ciśnienia z wykorzystaniem czujników przed i za pompą. Takie pomiary dokonujemy na instalacji klienta co pozwala ocenić parametry pracy pompy oraz wykryć błędy doboru czy też wady urządzenia  czy instalacji.


Każda diagnostyka jest zakończona wyspecjalizowanych protokołem z danymi  ( w tym przypadku nawet porównanie z charakterystyką producenta dla mierzonej pompy) oraz dokumentacją foto, a cały protokół jest przechowywany w historii i możliwy do wglądu w każdym momencie co pozwala analizę zużycia urządzenia i planowania jego przeglądów.

Pomiary można rozszerzyć o pełną diagnostykę tzn. pomiar temperatury. hałasu, wibracji, wydajności etc.

automatyka_repomper

WERYFIKACJA AUTOMATYKI STERUJĄCEJ

Weryfikacja jest prowadzona przez wyspecjalizowanego pracownika który posiada zarówno wiedzę teoretyczną jak również praktyczną w budowaniu sterowania do zaawansowanych procesów produkcyjnych.

Weryfikacja jest bardzo wnikliwa i opiera się na weryfikacji zastawów oraz poprawności konfiguracji sterowania, poprawności podłączenia, poprawności zastosowanych komponentów etc. Weryfikacja zawiera również pomiary elektryczne. 

Każda diagnostyka jest zakończona wyspecjalizowanych protokołem z danymi oraz dokumentacją foto, a cały protokół jest przechowywany w historii i możliwy do wglądu w każdym momencie co pozwala analizę zużycia urządzenia i planowania jego przeglądów.

technician use thermal imaging camera to

WERYFIKACJA OGÓLNA POMPY

​Weryfikacja ogólna podczas której wykonujemy pomiar wibracji oraz osłuch stetoskopem i kontrole termowizyjną  taka ocena pozwala firmie na stosunkowo szybką analizę i wytypowanie urządzeń do przeglądu.

Każda diagnostyka jest zakończona wyspecjalizowanych protokołem z danymi oraz dokumentacją foto, a cały protokół jest przechowywany w historii i możliwy do wglądu w każdym momencie co pozwala analizę zużycia urządzenia i planowania jego przeglądów

osiowanie_repomper

PRECYZYJNE USTAWIENIA I KONTROLA URZĄDZEŃ

W przypadku zastosowania silników z sprzęgłem rozłącznym mamy możliwość jego poprawnego montażu stosując osiowanie urządzeniem laserowym.

Urządzenie służy również do kontroli oraz poprawnych zastawów podczas gdy urządzenie wykazuje silną tendencje do zużywania łożysk oraz wykazanej podczas termowizji wysokiej temperatury łożysk. Błędne osiowanie może mieć również wpływ za zbyt częste zużycie uszczelnień mechanicznych

Podobne problemy może generować niewyważone elementy wirujące, w tym przypadku możemy wykonać wyważenie nawet na urządzeniu( bez jego demontażu) co daje najlepsze rezultaty.

Każda diagnostyka jest zakończona wyspecjalizowanych protokołem z danymi oraz dokumentacją foto, a cały protokół jest przechowywany w historii i możliwy do wglądu w każdym momencie co pozwala analizę zużycia urządzenia i planowania jego przeglądów

Electric motor of a powerful industrial

ODNAWIANIE OGÓLNEGO STANU URZĄDZEŃ

Odnawianie jest dodatkową usługą wykonywaną zazwyczaj podczas  remontów urządzeń. Zakres tej usługi zależy zarówno od stanu urządzenia ale również od warunków w jakich pracuje. Standardowo usuwamy stare powłoki ( mechanicznie lub chemicznie), również piaskujemy elementy. W zależności od warunków w jakich pracuje urządzenie możemy je zabezpieczyć specjalnymi farbami podkładowymi czy też wytrzymałymi zewnętrznymi powłokami epoksydowymi.

Odnawianie  urządzeń również ma odzwierciedlenie w sporządzanych protokołach zawierających dokumentacje foto.


osad na pompie repomper

CZYSZCZENIE POMP I UKŁADÓW

Czyszczenie pomp ( chemiczne /i lub dodatkowo mechaniczne) stosuje się często dla pomp pompujących różnego rodzaju chemię która osadza się na elementach wewnętrznych pompy, usunięcie tych osadów przywraca  zazwyczaj pełną sprawność( wydajnościową) pompy.

Bardzo często stosuje się chemiczne czyszczenie dla pomp głębinowych który parametry drastycznie spadają w przypadku osadów wapiennych wraz z zażelazieniem. Mamy możliwość usunięcia tych osadów niemalże w 99,5% jak również dla klientów wymagających przeprowadzenie dezynfekcji elementów pompy podczas montażu.

Ta usługa serwisowa  również ma odzwierciedlenie w sporządzanych protokołach zawierających dokumentacje foto.

machine tool in metal factory with drill

ODRÓBKA ELEMENTÓW

Podczas regeneracji pomp czy silników bardzo częstym przypadkiem jest nadmierne zużycie wałka rotora. Zużycie może być przyczyną działania agresywnych mediów, korozji czy ścierne lub nawet z uprzednio niewłaściwie wykonanego montażu. Dla takich przypadków  mamy usługę toczenia w której dorabiamy nowy element a dla sytuacji gdzie przyczyną było agresywne medium możemy zastosować modyfikacje w postaci użycia bardziej odpornego materiału.

Możemy również modyfikować pompy w celu dostosowania ich do wymagań procesu. Stosując spawanie lub zgrzewanie możemy wzmacniać elementy pompy, modyfikować uchwyty ale również naprawiać powstałe usterki bez konieczności wymiany części na nowe.

Kolejnym z naszych możliwości jest nakładanie specjalistycznych mas chemo żaro czy ściernoodpornych  co również pozwala na ograniczenia zużycia elementów, wydłuża jego czas eksploatacji czego  konsekwencją jest ograniczenie kosztów serwisu, wydłużenie czasu pracy a co najważniejsze, unikanie kosztów niezaplanowanych przestojów produkcyjnych. 


Każda modyfikacja jest zakończona wyspecjalizowanych protokołem z danymi oraz dokumentacją foto.

przezwajanie_repomper

PRZEZWAJANIE SILNIKÓW

W przypadkach kiedy pomiary wskazują na uszkodzenie silnika, mamy możliwość wykonania przezwojenia silnika ( zarówno jedno czy trójfazowego). Usługa dotyczy silników suchych ale również silników od pomp zatapialnych i głębinowych wodnych i olejowych). W sytuacji gdy nastąpiła taka awaria zawsze zalecamy kontrole ustawień lub właściwego doboru zabezpieczeń które powinny uchronić silnik przed takimi problemami. Taką ekspertyzę również możemy dodatkowo dla wykonać.

Dla przypadków zalania silnika i kiedy uzwojenie wykazuje spadek parametrów elektrycznych możemy zastosować suszenie silnika, mycie uzwojenia specjalnymi preparatami oraz zastosować impregnacje. Jest to tańsza usługa ale co ważniejsze znacznie szybsza od przezwojenia.

Każda modyfikacja jest zakończona wyspecjalizowanych protokołem z danymi oraz dokumentacją foto.

Computer aided design review.jpg

PROJEKTOWANIE CZĘŚCI ORAZ URZĄDZEŃ


Dzięki znajomości oprogramowania 3D jesteśmy w stanie zaprojektować dodatkowe elementy do modyfikacji pomp ( różnego rodzaju wzmocnienia, uchwyty, zadaszenie etc). Istnieje również możliwość zaprojektowania instalacji lub przygotowania wizualizacji. Projektowaliśmy również  m.in zestawy hydroforowe, prefiltry, oraz proste systemy zasilania różnego rodzaju mediów.

Niewątpliwą  korzyścią jest możliwość odtworzenia zużytej części( z wykorzystaniem skanera 3D), jest to proces pracochłonny ale  w przypadku braku części zamiennej właściwie jedyny możliwy aby przywrócić urządzenie do pracy.

czesci_zamienne_repomper.jpg

SKLEP

Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie kupisz takie części jak: łożyska, simmeringi, uszczelnienia mechaniczne, oringi. Oferujemy również sprzedaż pomp takich jak GRUNDFOS, EBARA, PEDROLLO, WILO, LOVARA,  LFP, HYDRO VACUUM, SEPEEX, ALLWEILER, FLYGT, GRACO oraz silniki elektryczne firm SUMOTO, BESEL, CELMA, CANTONI, FRANKLIN, VANSAN oraz części zamienne do powyższych firm.

Zapraszam do sklepu na  www.REPOMPER.com